Konum Nasıl Atılır ?

Whatsapp Konum Nasıl Atılır ?

Whatsapp’tan konum paylaşabilmek için konum ayarlarlarınızın açık olması gerekmektedir. Whatsapp konum ayarlarınız açık ise adım adım nasıl konum atılacağına geçelim.

Konum yollamak istediğiniz kişinin mesaj ekranını açınız. Whatsapp mesaj ekranında bulunan “+” işaretine tıklayınız.

+ işaretine tıkladığınızda karşınıza Location / Konum alanı gelecektir.

Location/Konum alanına tıkladığınızda sizi 2 alan karşılamaktadır. Bunlardan ilki “Mevcut Konumu Paylaş” (Share live location) alanıdır. Bu seçeneği tıkladığınızda whatsapp’ta canlı konumunuzu paylaşmış olursunuz ve konum paylaştığınız kişi 15dk, 1 saat veya 8 saat süre ile sizin canlı konumuzunu görebilir. Canlı konumunuzu sizin vereceğiniz süreye bağlı olarak görebilir.

İkinci olarak “Şu Anki Konumu Gönder” (Send This Location) seçeneği bulunmaktadır. Bu seçeneği tıkladığınızda o an bulunduğunuz konum yollanır.

Facebook Messanger Konum Nasıl Atılır ?

Facebook Messanger için konum paylaşmak için konum ayarlarınızın aktif olması gerekmektedir. Konuşma penceresine geldiğinizde ekranın ortasında sol tarafta 4 nokta göreceksiniz. 4 noktaya tıkladığınızda aşağıda “Konum” yazısı açılacaktır. Facebook messanger için “Konum”a tıkladığınızda önünüze harita sayfası açılacaktır.

Açılan ekranın altında bulunan “Canlı Konum Paylaş” butonuna tıkladığınızda konum paylaşmış olacaksınız.

2 replies to Konum Nasıl Atılır ?

Comments are closed.